Автор Тема: Olight i3T EOS - Тактикул EDC щракалка с AAA батерия  (Прочетена 152 пъти)

Неактивен dellman

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Olight i3T EOS

Здравейте на всички,
Най-накрая от Олайт направиха ААА щракалка и при това са се справили добре. Имам удоволствието да ви представя един нов компактен модел на фирмата - Olight i3T EOS. Това е малко EDC фенерче с два режима на светене, захранвано от една ААА батерия. Фенерчето е предоставено от Олайт България благодарение на баце ви Андрей !!!

I3T идва в малка бяла картонена кутия със съответна информация отстрани и отзад, подобно на всички нови модели на Olight. Сканирането на QR кода с телефон / таблет отстрани на кутията води до продуктовата страница на Olight I3T. Вътре в нея се намира фенерчето, една ААА батерия,която е поставена във фенера и инструкция на различни езици, включително и български. Първата ми работа беше да заменя алкалната батерия, която идва в комплекта с презареждаема такава.

Технически данни:

-   Диод - Philips LUXEON TX
-   Интензитет - 900cd
-   Далекобойност – 60м.
-   Tяло от авиационен алуминий с тип III твърдо анодно покритие
-   Водоустойчив по IPX8 стандарта
-   Удароустойчивост - падане от 1,5 метра върху твърда повърхност
-   Размери: 89 мм (дължина) х 15 мм (диаметър)
-   Тегло – 41гр (заедно с батерията !!! )
-   Поддържани батерии: AAA (1.2V NiMH акумулаторни / 1.5V литиеви батерии / 1.5V алкални)

Потребителският интерфейс на фенерчето е идеален за всекидневна употреба,тъй като е изключително семпъл и лесен за използване.
Включването и изключването се осъществява от бутона в капачката. Ключето е от вида forward clicky, което също така позволява полунатиск за моментно активиране, когато е необходимо.
Фенерчето има два режима:
- Нисък (5 лумена / 16 часа)
- Висок (180 лумена / 21 мин)

От изключено положение с полуклик има директен достъп до ниския режим. С пълно натискане фенерчето остава в ниския режим.От изключено положение с два полуклика имаме достъп до високия режим от 180 лумена. От това положение с пълно натискане оставаме на високия режим.
Това е буквално бързото управление и работа с фенера, което е присъщо за тактическите модели на фирмата. На мен много ми допада това, защото не съм фен на forward clicky-то.
Активирането на фенерчето става с пълен клик, който има ясно и отчетливо щракване.Повторен пълен клик и вече е изключено. За да се пусне високия режим просто трябва да се натисне бутона в капачката с два пълни клика. Фенерът винаги стартира на ниския режим след 2 секунди в изключено положение и няма памет за последния използан такъв. Също така няма налични специални режими като STROBE и/или SOS.

Olight i3T е изработен от алуминий с черно анодно покритие. Покритието е на обичайното високо ниво за марката без компромиси в качеството. Подобно на останалите модели на Олайт и този фенер има хубаво усещане в ръката.

Започвайки от капачката, бутонът е лесен за намиране.Капачката с бутона е единствената, която се развива. Налични са хубави дебели квадратни резби, но НЕ са анодизирани. Това означава, че физическото заключване на фенера не е възможно, но тъй като се използва механичен ключ, няма консумация от батерията при изключен фенер.Пружината в капачката е достатъчно твърда и с хубаво качество.
Бутонът е достатъчно изпъкнал, което за съжаление отнема способността да застане позиция "свещ", но помага да може да се активира от всякакъв ъгъл без усилие. Този лесен за работа бутон определено съвпада с изискванията за тактикул ориентиран фенер, което е и причината за "Т" в името на модела - I3T.

Тялото има прияно сцепление благодарение на областта с двойната спирала. Това не е дизайн с високо сцепление, но е повече, отколкото конкурентите на фенера имат и е нещо различно. Главата е доста семпла и изчистена. Тя е залепена и има надпис с марката, името на модела и сериен номер върху нея. Емитерът използван в този фенер е Philips LUXEON TX. Той стои зад TIR оптика, която осигурява доста широк спот и прилично количество разлят спил във високия режим.

Клипсът е с новия двоен дизайн, който аз много харесвам, защото може да се използва за закрепване на фенера без да е необходимо неговото сваляне. При носене с главата надолу, фенерът седи доста дълбоко. Клипсът държи фенера доста добре и нямах проблеми при носенето му в тънки или по-дебели джобове като на дънки. Клипсът може да се използва и за прикрепяне на фенерчето на козирката на шапка.

За фенерчета, които са предназначени за ежедневна употреба (EDC) и вероятно за дълъг период от време, формата е изключително важно нещо. Този фенер е добре балансиран, не тежи и седи приятно в ръката. Подобно на Olight M1T Raider , Olight използва модифицирана версия на новата си "двойна спирала" за I3T EOS. Естетично, резултатът ме радва и помага фенерчето да се отличи от повечето алтернативи с модерен и радващ окото дизайн. Лесният потребителски интерфейс с 2 режима, TIR оптика и двустранен клипс са основните плюсове на модела. Липсата на механично и електронно заключване обаче може да се спомене като недостатък за някои. За мен това е успешен back up фенер, който определено си заслужава !!!

Предимства:
Лесен потребителски интерфейс
ААА формат батерия
Бутон в капачката с пластмасова вложка
Модерния дизайн

Недостатъци:
Липса на механично заключване
Предлага се само със Студена светлина
Не работи с 10440 Li-Ion

Благодаря за вниманието !!!
« Последна редакция: октомври 04, 2018, 07:31:30 pm от dellman »

Неактивен Administrator

• Admin
  • Administrator
  • Hero Member
  • Публикации: 2202
  • http://www.edcforum.bg
    • Профил
    • www.edcforum.bg
Re: Olight i3T EOS - Тактикул EDC щракалка с AAA батерия
« Отговор #1 -: октомври 04, 2018, 10:51:27 pm »
Поздравление за ревюто и със здраве да го ползваш!
Фенерчето е спартанско, но добре измислено и изработено!